Tiskové zprávy

www.certum.cz / Tiskové materiály / Tiskové zprávy
Celkem 63 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Mezi pivními speciály letos uspěly stálice i novinky

Dvanáctý ročník soutěže CEREVISIA SPECIALIS – Pivní speciál roku byl ve znamení řady změn. Mezi nejúspěšnějšími z 13 zúčastněných byly velké, zavedené pivovary, i pivovary malé nebo ty, které na trhu působí krátce. Přihlášených 55 piv, byl historicky nevyšší počet. Portfolio tradičních značek bylo rozšířeno o řadu novinek, které významně obohatily soutěž.

Kategorie neobvyklých piv vystřídala na prvním místě v počtu vzorků dlouhodobě dominující silná světlá piva.

Soutěž Pivní speciál roku 2021 očekává řadu novinek

Praha 16. srpna 2021 – Již dvanáctý ročník soutěže speciálních a neobvyklých piv vyrobených komerčními pivovary v České republice CEREVISIA SPECIALIS – Pivní speciál roku zve k soutěži. Organizátoři očekávají, že dlouhodobý trend v růstu počtu pivních speciálů na trhu piva v České republice by mohl znamenat rekordní zájem producentů piva. Zajímavé bude, objeví-li se mezi soutěžními vzorky i stále populárnější alkoholický nápoj hard seltzer, do něhož řada pivovarů, hlavně na americkém, ale i evropských trzích, vkládá naděje na získání nových konzumentů.

Koronavirová epidemie zájem o soutěž Pivní speciál roku 2020 neovlivnila

Praha 14. října 2020 – Ani současná epidemiologická situace neměla negativní dopad na zájem průmyslových pivovarů všech velikostí zúčastnit se jedenáctého ročníku soutěže CEREVISIA SPECIALIS – Pivní speciál roku. Celkem 10 pivovarů přihlásilo do soutěže 42 vzorků. Letošní ročník opět potvrdil dlouhodobé úspěchy náchodského pivovaru PRIMÁTOR a. s., který byl, s 8 umístěními na stupních vítězů, nejúspěšnější. Na pomyslném druhém místě se 4 oceněními byla piva z Plzeňského Prazdroje, a.s. O třetí místo se dělí se 3 oceněními Pivovar Nymburk, s.r.o. a Pivovar Svijany, a.s.

V jubilejním ročníku soutěže pivních speciálů byly oceněny tradiční značky i pivní novinky

Praha 16. října 2019 – Jubilejní, desátý ročník soutěže CEREVISIA SPECIALIS – První speciál roku 2019 byl ve znamení úspěchů tradičních značek i pivních novinek z devíti velkých i malých pivovarů. Nejvíce ocenění, celkem pět, si ze soutěže odnesl pivovar PRIMÁTOR a.s. a čtyři PIVOVAR SVIJANY, a.s

O výsledcích rozhodl dvacetičlenný degustační tým složený ze dvou komisí. První, dvanáctičlenná složená ze zástupců např. Zemědělské univerzity v Praze, Chmelařského institutu, Státní zemědělské potravinářské inspekce, Vysoké školy chemicko-technologické, Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského i mj. nezávislých pivovarských expertů posuzovala 44 přihlášených piv z 13 průmyslových pivovarů. Kromě ní pivní vzorky posuzoval i osmičlenný panel významných osobností, které se pivu a pivovarské problematice dlouhodobě věnují, jako např. novináři, lékař, vědecko-výzkumný pracovník a marketingoví specialisté.

Jubilejní ročník soutěže Pivní speciál roku vyhlášen

Jubilejní ročník soutěže Pivní speciál roku vyhlášenPraha 20. srpna 2019 – Jubilejní desátý ročník soutěže speciálních a neobvyklých piv vyrobených komerčními pivovary v České republice CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU zahajuje. Soutěžit se bude v tradičních kategoriích, jako jsou světlá speciální piva (13,0 a více % EPM), dále polotmavá a tmavá speciální piva (13,0 a více % EPM, barva 20 j. EBC) a vyšší a v kategorii neobvyklá piva. Tímto pojmem se rozumí např. pšeničná piva, míchaná piva (beercoolery), ochucená piva vyráběná v našich podmínkách neobvyklou technologií, míchané nápoje na bázi nealkoholického piva. Vyhlašovatelem soutěže je společnost PORT spol. s r. o., odborným garantem je Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a.s. Uzávěrka přihlášek je 20. září 2019.

Mezi pivními speciály chutnal degustátorům nejvíce stout; ocenili i řadu dalších piv

Praha 17. října 2018 – Dvacetičlenná hodnotitelská komise složená ze dvou panelů degustovala rekordní počet piv v pořadí již devátém ročníku soutěže CEREVISIA SPECIALIS - Pivní speciál roku. První, dvanáctičlenný panel expertů, byl složen z nezávislých odborníků např. ze Zemědělské univerzity v Praze, z různých dalších odborných institucí, doplněných o členy degustační komise Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. Druhý, osmičlenný panel reprezentantů, byl sestaven z významných osobností, které pivo a pivovarskou problematiku dobře znají, ale nezabývají se jeho hodnocením profesionálně, jako jsou např. lékaři, novináři, ale i odborníci působící mimo pivovarství.

V rekordním ročníku Pivní speciál roku 2017 získali ceny překvapiví i tradiční vítězové

Praha 17. října 2017 – Do osmého ročníku soutěže speciálních a neobvyklých piv vyrobených pivovary v České republice CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2017 přihlásil rekordní počet 14 pivovarů rovněž doposud nejvyšší počet, celkem 42 značek, ve čtyřech soutěžních kategoriích. Přihlášená piva degustovala dvacetičlenná hodnotitelská komise, rozdělená na dvě subkomise, První, dvanáctičlenný panel expertů, byl složen z nezávislých odborníků (např. ze Zemědělské univerzity v Praze) z různých institucí, doplněných o členy degustační komise Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. Druhý, osmičlenný panel reprezentantů byl sestaven z významných osobností, které pivo a pivovarskou problematiku dobře znají, ale nezabývají se jeho hodnocením profesionálně, jako jsou lékaři, novináři i manažeři. Degustace tradičně proběhla ve Výzkumném senzorickém centru VÚPS, a.s.

Rekordní zájem o soutěž Pivní speciál 2016

Rekordní zájem o soutěž Pivní speciál 2016Praha 9. listopadu 2016 – Sedmý ročník soutěže speciálních a neobvyklých piv vyrobených pivovary v České republice CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2016 zaznamenal 37 piv, tedy rekordní počet přihlášených značek. Letošního ročníku se zúčastnilo 12 pivovarů.V kategorie světlá speciální piva, kde bylo přihlášeno 10 vzorků piv, se na třetím místě se umístil Sváteční speciál z Pivovaru Nymburk, spol. s r.o. Druhé místo získalo pivo PRIMÁTOR EXKLUZIV 16 ° z pivovaru PRIMÁTOR a.s. Vítězem kategorie se stal Kvasničák 13 % z produkce PIVOVARU SVIJANY, a.s.

Čtyři umělci inspirování Provence vystavují v Galerii La Femme

  Praha, 5. října 2016 – Inspirace z Provence, 2016 je název výstavy, kterou Galerie la Femme otevřela 5. října 2016. K vidění budou díla umělců, kteří se v květnu letošního roku zúčastnili projektu Ateliers ouverts neboli Otevřené ateliéry, pořádaného po mnoho let francouzskou asociací Chemin d´arts (Cesty umění). Letošního sympozia se zúčastnili Boris Jirků, Miroslav Pošvic, Alena Beldová, Bohumil Eliáš a Mona Lipi, pětice umělců seskupených kolem Galerie La Femme, která byla spoluorganizátorem akce. Konalo se na malebném místě v Jižní Francii na, venkovské usedlosti poblíž vesničky Martignargues, kam je pozvala umělkyně Nizoucha Decoux. Tam týden společně malovali a tvořili sochy. Po vernisáži následovaly tři dny otevřených dveří, během nichž se sjížděli milovníci umění, aby tak mohli umělcům nahlédnout pod ruku při jejich tvorbě. Pražskou výstavu zahajovali Chantal Poullain a prof. Boris Jirků.

Celkem 63 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy
Dolní navigace