Tiskové zprávy

www.certum.cz / Tiskové materiály / Tiskové zprávy
Celkem 57 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Mezi pivními speciály chutnal degustátorům nejvíce stout; ocenili i řadu dalších piv

Praha 17. října 2018 – Dvacetičlenná hodnotitelská komise složená ze dvou panelů degustovala rekordní počet piv v pořadí již devátém ročníku soutěže CEREVISIA SPECIALIS - Pivní speciál roku. První, dvanáctičlenný panel expertů, byl složen z nezávislých odborníků např. ze Zemědělské univerzity v Praze, z různých dalších odborných institucí, doplněných o členy degustační komise Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. Druhý, osmičlenný panel reprezentantů, byl sestaven z významných osobností, které pivo a pivovarskou problematiku dobře znají, ale nezabývají se jeho hodnocením profesionálně, jako jsou např. lékaři, novináři, ale i odborníci působící mimo pivovarství.

V rekordním ročníku Pivní speciál roku 2017 získali ceny překvapiví i tradiční vítězové

Praha 17. října 2017 – Do osmého ročníku soutěže speciálních a neobvyklých piv vyrobených pivovary v České republice CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2017 přihlásil rekordní počet 14 pivovarů rovněž doposud nejvyšší počet, celkem 42 značek, ve čtyřech soutěžních kategoriích. Přihlášená piva degustovala dvacetičlenná hodnotitelská komise, rozdělená na dvě subkomise, První, dvanáctičlenný panel expertů, byl složen z nezávislých odborníků (např. ze Zemědělské univerzity v Praze) z různých institucí, doplněných o členy degustační komise Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. Druhý, osmičlenný panel reprezentantů byl sestaven z významných osobností, které pivo a pivovarskou problematiku dobře znají, ale nezabývají se jeho hodnocením profesionálně, jako jsou lékaři, novináři i manažeři. Degustace tradičně proběhla ve Výzkumném senzorickém centru VÚPS, a.s.

Rekordní zájem o soutěž Pivní speciál 2016

Rekordní zájem o soutěž Pivní speciál 2016Praha 9. listopadu 2016 – Sedmý ročník soutěže speciálních a neobvyklých piv vyrobených pivovary v České republice CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2016 zaznamenal 37 piv, tedy rekordní počet přihlášených značek. Letošního ročníku se zúčastnilo 12 pivovarů.V kategorie světlá speciální piva, kde bylo přihlášeno 10 vzorků piv, se na třetím místě se umístil Sváteční speciál z Pivovaru Nymburk, spol. s r.o. Druhé místo získalo pivo PRIMÁTOR EXKLUZIV 16 ° z pivovaru PRIMÁTOR a.s. Vítězem kategorie se stal Kvasničák 13 % z produkce PIVOVARU SVIJANY, a.s.

Čtyři umělci inspirování Provence vystavují v Galerii La Femme

  Praha, 5. října 2016 – Inspirace z Provence, 2016 je název výstavy, kterou Galerie la Femme otevřela 5. října 2016. K vidění budou díla umělců, kteří se v květnu letošního roku zúčastnili projektu Ateliers ouverts neboli Otevřené ateliéry, pořádaného po mnoho let francouzskou asociací Chemin d´arts (Cesty umění). Letošního sympozia se zúčastnili Boris Jirků, Miroslav Pošvic, Alena Beldová, Bohumil Eliáš a Mona Lipi, pětice umělců seskupených kolem Galerie La Femme, která byla spoluorganizátorem akce. Konalo se na malebném místě v Jižní Francii na, venkovské usedlosti poblíž vesničky Martignargues, kam je pozvala umělkyně Nizoucha Decoux. Tam týden společně malovali a tvořili sochy. Po vernisáži následovaly tři dny otevřených dveří, během nichž se sjížděli milovníci umění, aby tak mohli umělcům nahlédnout pod ruku při jejich tvorbě. Pražskou výstavu zahajovali Chantal Poullain a prof. Boris Jirků.

Jiří Šuhájek představuje průřez tvorbou v Galerii La Femme

Jiří Šuhájek představuje průřez tvorbou v Galerii La FemmePraha, 20. září 2016 – Poměrně širokou ukázku maleb, ale i svého sklářského umění a kreseb představuje v Galerii La Femme akademický malíř Jiří Šuhájek. Absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v atelieru prof. Stanislava Libenského a londýnské Royal Art College si renomé výjimečného sklářského výtvarníka získal za více než padesátileté období své umělecké tvorby. Nejvíce je na současné výstavě zastoupena kombinovaná technika. Ke zhlédnutí jsou však vystaveny i ukázky interiérových skleněných kompozic.

Výstava je v jádru komplexní ukázkou obrazů a skleněných plastik. Jsem velmi rád, že mohu prezentovat zvláště malbu, které se nyní rád věnuji. Expozice vznikla zvláštní shodou náhod, protože jsme s Miroslavem Lipinou o možné samostatné výstavě mluvili snad deset let, do této doby jsem u něj vystavoval jen na kolektivních výstavách či veletrhu Art Prague“ říká Jiří Šuhájek. „Zdá se, že doba a možná i moje tvorba dozrála natolik, že výstava vznikla.  Nestihl jsem ji uskutečnit k mým sedmdesátinám, ale říkám si, že nikdy není pozdě. Je to jakási výstava se zpožděním, ale je,“ dodává Jiří Šuhájek.

Průzkum o akcích s pivem: chceme degustovat neznámé značky a setkat se s přáteli

Praha 21. prosince 2015 – Dotazníkové šetření agentury PORT spol. s r. o. uskutečněné v červnu a v červenci roku 2015 se zaměřilo na zodpovězení otázek, co motivuje veřejnost k účasti na stále populárnějších pivních a pivovarských akcích. Ty hrají v marketingových aktivitách pivovarů a především u obcí a měst stále významnější místo. Výsledky ukázaly, že téměř 80 % dotazovaných očekává, že bude mít možnost degustovat piva, s nimiž se doposud neměli možnost setkat. Více než polovina dotazovaných uvedla jako důvod účasti možnost setkat se s rodinou a přáteli. Třetí nejpopulárnější atraktivitou pivních akcí je příležitost prohlédnout si výrobní prostory pivovarů.

Pivní speciál roku 2015: stálice i nová jména mezi oceněnými pivovary a jejich pivy

Znojmo, 15. října 2015 – Letošního šestého ročníku soutěže speciálních a neobvyklých piv vyrobených komerčními pivovary v České republice CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2015 se zúčastnilo rekordních14 pivovarů, které přihlásily celkem 35 piv. Degustace se konaly, podobně jako v uplynulém roce, ve Výzkumném senzorickém centru Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze.

Soutěž speciálních a neobvyklých piv CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2015: rekordní počet přihlášených pivovarů

Praha 16. září 2015 – Do šestého ročníku soutěže speciálních a neobvyklých piv CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2015 přihlásil rekordní počet 14 pivovarů celkem 35 vzorků piv. Degustaci a vyhodnocení přihlášených piv provede dvacetičlenná hodnotitelská komise rozdělená na dvě subkomise 6. a 7. října v senzorickém centru Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. První z nich, dvanáctičlenný panel expertů, tj. grémium složené z členů degustační komise VÚPS bude doplněn o nezávislé odborníky z dalších odborných institucí jako např. z VŠCHT Praha a Zemědělské univerzity v Praze. Osmičlenný panel reprezentantů bude tradičně tvořen novináři zabývajícími se pivovarskou problematikou a významnými osobnostmi, které pivo znají, ale nezabývají se jeho hodnocením profesionálně. Vyhlašovatelem soutěže je společnost PORT spol. s r. o., odborným garantem je VÚPS, a.s.

Čeští vědci zkoumají unikátní nález sto let starých piv ze záhlinického pivovaru

Výzkumníci při otevírání  cenného nálezu ze záhlinického pivovaruPraha 9. dubna 2015 – Tým vědeckých pracovníků z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s. otevřel tři neporušené zakorkované lahve s pivem. Jde o výjimečný a ojedinělý nález piv, které byly v minulých dnech náhodou nalezeny pří rekonstrukci dávno zaniklého pivovaru v Záhlinicích na Kroměřížsku. Dvě piva, světlé a tmavé nesou na láhvích o objemu 0,7 litru embosovaný nápis Pravovárečný pivovar Záhlinice a jedna láhev se světlým pivem nápis Pivovar Holešov. Výzkumníci pod vedením RNDr. Jany Olšovské, PhD. a RNDr. Dagmar Matoulkové, PhD. prozkoumají fyzikální vlastnosti a chemické složení přibližně sto let starých piv, která jim předal k výzkumu jeden z majitelů pivovaru Aleš Přinosil, jednatel společnosti Raven Trading s. r.o.

Třetí zastavení Miroslava Jiránka v Galerii La Femme

Miroslav Jiránek, Den jako stvořený, olejomalba, 2014Praha, 19. prosince 2014 - Miroslav Jiránek (*1951) představuje v Galerii La Femme kolekci svých nejnovějších děl spolu s vybranými staršími díly na výstavě, která nese název Většinou na osu. Nové obrazy jsou inspirované tematickými cestami, které podnikl právě s touto galerií. Objevuje se tam Bodamské jezero, Středomoří, Bretaň. Na rozdíl od výstav dřívějších nabízí i netradiční, odlišná témata. Koná se od 19. prosince do 15. ledna 2015.

„To, že Jiránek v naší galerii vystavuje svá nejnovější díla, není náhodné. Patří k našim kmenovým, dá se říci nejbližším autorům (i co se vzdálenosti jeho bydliště od galerie týče), zúčastňuje se společných výstav a tato je u nás v galerii jeho třetí individuální,“ uvedl Miroslav Lipina, majitel pražské Galerie La Femme. „Je to malíř s intimním vztahem ke krajině, u kterého musíte obdivovat unikátní schopnost kombinovat lásku k přírodě s technickou precizností a smyslem pro detail vyplývající z jeho práce s malými štětci, které detailní malbu nejvíce umožňují,“ dodal Miroslav Lipina.

Celkem 57 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy
Dolní navigace