Slavnost nového piva

V letech 2002 až 2005 jsme měli možnost pro Český svaz pivovarů a sladoven pořádat Slavnost nového Pivní etiketa vydaná pro Slavnost nového piva 2003piva. Tato společenská událost se konala k oslavě fortelu a odbornosti českých pivovarníků a sladařů a připomínala si tradici nápoje, který je nerozlučně spjat nejen s českou historií, kulturou a společností, ale také s přítomností a má nepochybně i svou budoucnost.

Při slavnosti si pěstitelé ječmene a chmele, producenti českých piv a další významné osobnosti českého pivovarství a sladařství spolu s hosty připili pivem, které symbolizovalo nápoj vyrobeným ze surovin vypěstovaných na našich polích z nové úrody.

Pivo pro slavnostní okamžik vyráběl speciálně pro tuto příležitost Výzkumný ústav pivovarský a sladařský v Praze tzv. Slavnostní pivo 12% speciál. Bylo vyrobeno klasickou výrobní technologií, tj. dvourmutovým výrobním postupem, klasickým kvašením a ležením, bylo filtrováno na jednostupňovém deskovém filtru a nebylo pasterováno. Várka tohoto unikátního piva se vyráběla již tradičně v limitovaném množství a 400 lahví bylo opatřeno jedinečnou etiketou, která se okamžitě stala sběratelskou zvláštností.

Snímky a pivní etikety z uskutečněných ročníků naleznete ve FOTOGALERII.

Dolní navigace