Svatováclavská slavnost českého piva

www.certum.cz / Organizování společenských událostí. Event management. / Svatováclavská slavnost českého piva

Ambassador Kongresový sálČeský svaz pivovarů a sladoven organizujeme od roku 2002 Svatováclavskou slavnost českého piva. Společenského setkání se zúčastňují představitelé velkých a malých pivovarů, velkých i malých sladoven a dále firem, které se podílejí na výrobě a distribuci piva, jako např. sklárny, papírny, výrobci technologií atd. Dále jsou pravidelně zváni a zúčastňují se osobnosti politického, veřejného i uměleckého světa významní sportovci a řada odborníků pivovarského sektoru i z vědeckých kruhů. Večery se konaly v hotelích Crown Plaza, Intercontinental, Holiday Inn Prague Congress Centre a Kongresovém Centru Praha, v hotelu HiltonJiří Šrogl a Miloslav Urbánek v Síni slávy 2008 Prague a v roce 2010 v hotelu Hilton Prague Old Town.

Na gala večeru, který se pravidelně koná ve dnech předcházejících svátku sv. Václava, patrona českých pivovarníků, jsou pravidelně předávány ceny vítězům soutěže kvality piv České pivo roku, ankety popularity piv Naše pivo a od roku 2010 nově úspěšným pivovarům v anketě žen Dámská pivní volba. Do Síně slávy českého pivovarství a sladařství jsou uváděny významné osobnosti, které se zasloužily o rozkvět a renomé uvedených oborů.

Večery moderovali např. Antonín Procházka, Tomáš Matonoha, Vladimír Čech, Aleš Ulm a v roce 2009, 2010 a 2011 Tereza Kostková.

Sólisty večera byli např. Monika Absolonová, Michal David, Dasha, Vladimír Hron, trio InFlagranti, Daniela Šinkorová, Miroslav Žbirka a další.

V minulých ročnících ceny nejlepším pivovarům a osobnostem síně slávy předával MUDr. Přemysl Sobotka, dříve přčedseda a v současnosti první místopředseda Senátu ČR. V roce 2011 ceny nejlepším pivovarům předával ministr zemědělství Ing. Ivan Fuksa.

Svatováclavská slavnost českého piva 2011 se konala 29. září v hotelu Ambassador - Zlatá Husa. Snímky z akce jsou k dispozici ve fotogalerii.

Dolní navigace