CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2013

www.certum.cz / Semináře, soutěže odbornosti, soutěže piv / CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2013

Stále populárnější soutěž speciálních a neobvyklých piv vyrobených pivovary v České republice, která byla odborné i nejširší veřejnosti známa jako soutěž speciálních a neobvyklých piv konaná v letech 2009 až 2011 v rámci gastronomického festivalu Znojemský hrozen od čtvrtého ročníku nese nový název soutěže CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU.

Soutěž se vyhlašuje v následujících kategoriích: světlá speciální piva (13,0 a více % EPM), polotmavá a tmavá speciální piva (13,0 a více % EPM, barva 20 j. EBC a vyšší). míchaná piva (tj. nízkoalkoholická nápoje vzniklé smícháním piva s ovocnou složkou) a poslední kategorií jsou neobvyklá piva - svrchně kvašená piva, ochucená, piva vyráběná v našich podmínkách neobvyklou technologií, míchané nápoje na bázi nealkoholického piva.

Autorem loga soutěže je grafik Pavel Jákl, který se pivovarské tematice dlouhodobě věnuje po výtvarné stránce a o našem pivu a pivovarství napsal řadu článků i delších pojednání.

Logo obsahuje stylizovanou pečeť potvrzující kvalitu u nás vyráběného piva. Jsou na ní zobrazeny dvě limpy. Limpa je hřeblo k urovnání zeleného sladu na hvozdě, což je prostor k sušení sladu.CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU vítězné pivovary Sládci pomocí limp přehrabovali obilí na lískách hvozdu, aby se lépe provětralo. Dále obsahuje obilní klas a chmelovou šišku, které spolu s vodou a kvasnicemi jsou základními surovinami pro výrobu piva.

Výsledky soutěže CEREVISIA SPECIALIS - PIVNÍ SPECIÁL ROKU 2013 byly oznámeny 30. srpna 2013 na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích a jsou k dispozici v sekci Tiskové zprávy. Představitelé vítězných pivovarů jsou na společném snímku.

Dolní navigace