Tisková konference Žateckého pivovaru spol. s r. o.

www.certum.cz / .. / Tisková konference Žateckého pivovaru spol. s r. o.

Na tiskové konferenci byla podána informace o vstupu pivovaru Carlsberg do společnosti Žatecký pivovar Žatecký pivovar spol. s r. o. - tisková konferencespol. s r. o. Majitel Žateckého pivovaru, britský podnikatel Rolf Munding prodal 51 % svého majetkového podílu dánské pivovarské společnosti Carlsberg. Carlsberg, čtvrtý největší výrobce piva na světě, se mj. zavázal k rekonstrukcím budov pivovaru s cílem zvýšení atraktivity pivovaru a města Žatce pro cestovní ruch.
Dále byly prezentovány výsledky pivovaru v roce 2013 a letech předcházejících. Žatecký pivovar zvýšil výstav piva v roce 2013 na 34 453 hl, což je ve srovnání s předchozím rokem růst o více než 1,1 %. Tržby za vlastní výrobu dosáhly v témže období výše téměř 54, 2 mil Kč, což je ve Žatecký pivovar spol. s r. o. - tisková konference CELIA DARKsrovnání rokem 2012 nárůst o 5,6 %. Podíl sudového piva činil 53 % z celkové produkce, láhvového piva byl 41 %. Zbytek, 6 % tvořily cisterny či pětilitrové soudky. Pivo v PET láhvích Žatecký pivovar nevyrábí.
Hlavním bodem setkání s médii bylo představení piva CELIA DARK. CELIA DARK je tmavý originální speciální ležák uvařený z žatecké vody, českého ječného, bavorského, barevného a karamelového sladu a žateckého chmele. Doplňuje velmi úspěšné pivo CELIA, které je na trhu od roku 2010 a rychle si získalo oblibu na domácím i na zahraničních trzích..
V současné době pivovar, po uvedení novinky na trhu piva CELIA DARK určeného pro celiaky, ale nejen pro ně, vaří celkem 11 druhů a značek piv. Nejprodávanějším výrobkem roku 2013 bylo, stejně jako v předcházejících letech, pivo Žatec Premium, jedenáctistupňový světlý ležák, který tvoří přes 60 % výstavu. Podíl speciálů na celkové produkci roku 2013 tvořil 2,5% objemu. Zbytek tvoří výčepní pivo a dvanáctistupňový ležák. Pivo je z 86 % vyráběno pro domácí trh, export se na celkovém prodeji podílel 14 %. Vyváží se do 17 zemí 4 kontinentů.

Dolní navigace